דיאטות המתאימות לחתולים עם אלרגיות למזון

גירוד, גירוד, אובדן שיער או אולי נענע בראשם – אלה יכולים להיות סימנים לכך שהחתול שלך סובל מאלרגיה.

אז איך אתה יכול לנהל את הבעיה הזו?

ישנן מספר דרכים לטפל באלרגיות כולל טיפול רפואי או מוצרי טיפוח כגון שמפו או מרכך. גם לתזונה יכולה להיות חלק חשוב בניהול בעיה זו.

סוגים שונים של אלרגיה

• רגישויות למזון ואלרגיות – זוהי תגובה לסוג מזון. הסימפטומים של אלרגיה למזון וגם של רגישות למזון נראים דומים מאוד אך במקרה של אלרגיה התגובה מופעלת על ידי המערכת החיסונית

רטוב לעומת יָבֵשׁ

• אלרגיות סביבתיות – זוהי תגובה אלרגית למשהו בסביבה כגון קרדית, אבקה, אבק ועובש

• פרעושים – זוהי תגובה מוגזמת לעקיצות פרעושים

• זיהומים חיידקיים

עזרה עם אלרגיות ורגישות למזון

אם הבעיה היא תגובה לסוג מזון אז שינוי בתזונה הוא חיוני. אלרגיות ורגישות הן בדרך כלל תגובה לסוג חלבון ולכן, חפשו מזונות עם חלבונים יוצאי דופן שסביר שהחתול שלכם לא אכל בעבר. זה גם מועיל למצוא דיאטות עם מספר מוגבל של מרכיבים שכן זה מפחית את הסיכון שהם יאכלו את אחד המרכיבים הבעייתיים. חלבונים שעברו הידרוליזה הם גם טובים. הידרוליזה [1] חותכת את מולקולות החלבון לחתיכות קטנות מאוד, כך שהגוף אינו מזהה אותן והן נוטות פחות לעורר תגובה.

עזרה עם אלרגיות ורגישות סביבתיות

דיאטה יכולה לעזור גם במקרים של אלרגיות לדברים שאינם דיאטה על ידי שיפור מצב העור. העור של החתול שלך הוא שכבת ההגנה הראשונה שלהם מפני אלרגנים בסביבה. על ידי שיפור מצב העור, אתה יכול לעזור לשפר את ההגנה. חומרים מזינים כגון אומגה 3 משמני דגים וויטמינים ומינרלים כולל אבץ, ויטמין A וקומפלקס B יכולים כולם לעזור לשמור על עור בריא.

אולי תרצה לקרוא כאן על מתכוני אוכל ביתי לחתולים.

הקלה על הסימפטומים

שמני דגים אומגה 3 יכולים לעזור לתמוך בתהליך האנטי דלקתי הטבעי וכך לעזור עם הגירוד המציק שחווה החתול שלך.

תכונות שכדאי לקחת בחשבון עם מזון היפואלרגני לחתולים

ישנם מספר גורמים שכדאי לקחת בחשבון בעת רכישת המזון ההיפואלרגני הטוב ביותר עבור החתול שלך. אלה כוללים את הדברים הבאים:

רטוב לעומת יָבֵשׁ

מה שאתה מאכיל את החתול שלך נחשב כמזון רטוב לחתולים או יבש בהתאם לתכולת המים שבו. בדרך כלל, במזון רטוב לחתולים יש יותר מ-60% מתכולת המים בעוד שבמזון יבש לחתולים יש פחות מ-14% מתכולת המים. מזון רטוב לחתולים מועיל בדרך כלל יותר לבריאות השתן של החתול שלך, לניהול המשקל ולעצירות.

תכולת המים הרבה יותר במזון רטוב מקל על הבטחת לחות החתול שלך כל הזמן. עם זאת, מזון יבש לחתולים הוא בדרך כלל זול יותר וקל יותר לטפל בו ולאחסן אותו. אנו מכסים את הדיון על מזון רטוב מול יבש בפירוט רב יותר כאן.

הידרוליזה

מזונות לחתולים עם חלבונים שעברו הידרוליזה הם הטובים ביותר לטיפול באלרגיות בחתולים מכיוון שהם מיוצרים באופן שמקל עליהם לעיכול החתול שלך. במזון חתולים שעבר הידרוליזה, חלבונים מתפרקים כך שהם לא פוגעים בבטן החתול שלך. אם לחתול שלכם יש קיבה רגישה, אז כדאי לקנות מזון לחתולים המכיל חלבונים שעברו הידרוליזה.

מזון חתולים

רכיבים

עליך לשקול גם את מרכיבי המזון שאתה קונה עבור החתול שלך. כפי שצוין קודם לכן, אתה צריך לנסות לזהות ואז לקנות מזון לחתולים שאין בו את המרכיבים הספציפיים שהחתול שלך אלרגי אליהם. אתה יכול לפנות לווטרינר שלך שיוכל לעזור לך למצוא את המרכיבים אליהם החתול שלך אלרגי, בזמן שאתה יכול גם להמשיך לבדוק את דפוס התגובות של החתול שלך לאחר צריכת מזונות מסוימים.

מקור חלבון

רוב האלרגיות לחתולים קשורות לפרטים הספציפיים בחלבונים אשר, בתורו, תלויים גם במקור החלבון. לכן, חשוב לשקול את מקור החלבון כדי שתוכל להימנע מאלה שעלולים לגרום לתגובה אלרגית.

בהיותך הורה לחיות מחמד, אולי תרצה לקרוא את המדריך שלנו על מזון גולמי לכלבים כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים קשורים

דילוג לתוכן