האם ארנבות יכולות לאכול גזר?

האם ארנבות יכולות לאכול גזר כחלק מתזונה בריאה? כן, אבל רק במידה! ארנבים אוהבים לאכול גזר. הם טעימים נהדר ומספקים את האינסטינקט שלהם ללעוס. אבל למרות שארנבות אוהבות לאכול גזר, הם לא בריאים כפי שהם עשויים להיראות. גזר הוא ירק שורש, עשיר בפחמימות כולל סוכרים. זה אומר שהם לא אידיאליים עבור העיכול או השיניים שלהם. 

האכלה של מעט גזר כל יומיים לארנב מעל גיל 3 חודשים לא תזיק לרוב הארנבים, אבל אתה צריך להיזהר שהם אוכלים דברים פחות טעימים אחרים שגם הגוף שלהם צריך. דיאטה טובה של ארנבות לחיות מחמד צריכה להיות בעיקר חציר או דשא, כאשר כדורי הארנב שלהם והפינוק מדי פעם מרכיבים את השאר. היום נשתף איך בדיוק לחלק את פינוקי הגזר האלה כדי לעזור לשמור על הארנבות שלך בריאים בכל שלב של גדילתם והתפתחותם.

האכלת גזר לתינוקות ארנבות

גזר וארנבות נראים כמו הזוגיות המושלמת, בעיקר בזכות ארנב מצויר מסוים. אבל האם ירקות השורש המתוקים האלה באמת טובים עבור חיית המחמד שלך? מומחים לבעלי חיים אומרים שלא. אבל למה זה?

ארנבות

מה זה גזר?

גזר הוא ירקות, אז באופן טבעי אנו מניחים שהוא בריא. אבל במציאות, לא כל הירקות שווים בכל הנוגע למה שהם מכילים. גזר הוא ירק שורש, הגדל מתחת לאדמה באופן דומה לתפוח האדמה. ובדיוק כמו תפוחי האדמה, הם עשירים מאוד בפחמימות.

האם ארנבות יכולות לאכול גזר כל יום?

באגס באני אולי אהב אותם, אבל במציאות גזר לא צריך להיות חלק גדול מהתזונה של הארנב שלך. ארנבות הם אוכלי עשב. התזונה הטבעית שלהם מורכבת מהרבה חומר צמחי סיבי ששומר על מערכת העיכול שלהם במצב טוב. בעוד שגזר מכיל כמה חומרים מזינים מועילים, הם גם עשירים בסוכר. ארנבים אוהבים אותם, אבל הם משמשים הכי טוב כפינוקים. יותר מדי סוכר ועמילן עלולים לשבש את העיכול הרגיש של הארנב שלך, ולשנות את האיזון העדין של פלורת המעיים בבטן שלו.

האם ארנבות יכולות לאכול גזר כל יום?

אם לארנב שלך אין בעיות בריאותיות, זה בסדר עבורו לנשנש גזר כל יום. אבל רק בכמויות מוגבלות. ארנבים צריכים ליהנות מהפינוקים המתוקים האלה במשורה.

האם ארנבות יכולות לאכול גזר כחלק מתזונה בריאה?

גזר עשיר בסיבים, סידן וויטמין A [1]. אבל הם גם עשירים בסוכר ועמילן. אז חשוב להגיע לאיזון הנכון כאשר מציגים אותם לתזונה של הארנב שלך. זה לא אומר שלארנבים לעולם לא יהיו גזר, אבל אתה צריך להיות זהיר. הם לעולם לא צריכים להוות את עיקר התזונה של הארנב שלך מכיוון שהם עלולים לגרום לבעיות בריאותיות בטווח הארוך.

אם הוא אוכל יותר מדי גזרים הארנב שלך עלול לסבול מהשמנה, בעיות עיכול ועששת. תחשוב עליהם כעל הממתק של הטבע. כמו שלא תאכלו חטיפי שוקולד כל יום, גם הארנב שלכם לא צריך!

קרא את המדריך שלנו על מה ארנב אוכל כאן למידע מפורט על מזון לחיות המחמד שלך.

האם ארנבים אוהבים גזר?

ברור שכן! ארנבות מוצאות שהגזר טעים מאוד. לא רק שהם מתוקים וטעימים, לגזר יש גם מרקם קשוח שהארנבים אוהבים. ארנבים צריכים לכרסם. לעיסה של מזון קשה עוזרת להם לשמור על שיניים חדות ולחזק את בריאות השיניים שלהם. אז הארנב שלך ישתגע בשביל גזר, אבל חשוב לא לתת להם להתמכר. האכילו אותם יותר מדי גזרים והם עלולים להתחיל להפנות את האף כלפי האוכל הרגיל שלהם.

בעוד שגזר הוא אפשרות פינוק מצוינת, ישנם חטיפים מתוקים אחרים שהארנב שלך ייהנה כמו תפוחים ובננות (במידה כמובן!). שמור כמה פינוקים בסיבוב כדי שהוא לא ישתעמם או יתעצבן, ויקבל מגוון רחב יותר של חומרים מזינים. האם ארנבות אוכלות גזר? כן, אבל אסור לתת להם להתעסק בהם!

האם ארנבות יכולות לאכול גזר בטבע?

בטבע, ארנבות מבלים כמעט מחצית מזמנם באכילה. הם מחפשים את האוכל שלהם, יוצאים בעיקר בשעות אחר הצהריים המאוחרות והערב. אז האם ארנבות אוכלות גזר בטבע? כן, אם הם יקבלו את ההזדמנות. ארנב בר עלול להיתקל בחלקת גזר טעים בחלקת הירק של מישהו, והם לא יחמיצו את ההזדמנות לטרוף כל מה שהם יכולים.

הפינוקים המתוקים האלה לא רק טעימים, הם גם צפופים באנרגיה ומספקים ארוחה טובה. אבל לא סביר שארנבות בר יאכלו גזר על בסיס קבוע. רוב הארוחות שלהם יהיו מורכבות מדשא, חציר, שורשים, עלים ופירות וירקות כאשר הם יכולים להשיג אותם.

אכילת ארנבת

האם ארנבות תינוקות יכולות לאכול גזר?

ארנבות תינוקות עדיין מפתחות את מערכת העיכול שלהן, לכן חשוב ללכת לאט עם כל מזון חדש. הארנב החדש שלך לא אמור לקבל ירקות עד שהם מעל 3 חודשים. בשלב זה, אתה יכול להכניס ירקות אחד בכל פעם בכמויות קטנות. פרוסה קטנה פעם ביום תספיק. אם לארנב שלך יש בעיות חיסול, או הקאות, אז אל תאכיל אותם עוד גזר והתייעץ עם הוטרינר שלך.

האם ארנבות יכולות לאכול גזר בבטחה?

ארנבות הם אוכלי עשב. מערכות העיכול שלהם נועדו להתמודד עם כמויות גדולות של גס. הם מסתדרים הכי טוב עם הרבה פיברואנחנו אוכלים כמו חציר, דשא, שורשים, עשבי תיבול, עלים, קליפות עץ וירקות ופירות כפינוקים. התזונה של ארנב בוגר צריכה להיות מורכבת מנאגטס באיכות טובה, יחד עם חציר וכמה עלים ירוקים. כן. אבל לא יותר מרבע גזר כל יום אחר הוא כלל אצבע טוב. קרא גם את המדריך שלנו על האם ארנבות לאכול תותים כאן.

האם ארנבים צריכים לאכול גזר?

גזר (וצמרות גזר) עשירים בחומרים מזינים ובסיבים, אז אין להימנע לחלוטין. אתה יכול אפילו להשתמש בגזר כפינוק אימון או כדרך למדוד את התיאבון של הארנב שלך. אם הארנב שלך לא אוכל זה יכול להיות סימן שמשהו לא בסדר. ואם הוא לא מתפתה לגזר טעים, אולי תצטרך לחקור יותר עם הווטרינר שלך.

הקפידו תמיד להשתמש בגזרים טריים שנשטפו היטב. ובחר אורגני איפה שאפשר. מערכת העיכול של ארנב רגישה מאוד למזון מקולקל אז תן לארנב שלך את הטוב ביותר. וודא שתמיד יהיו לו מספיק מים בהישג יד כדי לשמור אותו שמח ומלא לחות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים קשורים

דילוג לתוכן