מה אוכלים חמוסים? מדריך להאכלת החמוס שלך

אם זה עתה קיבלת חמוס, או חושבים לקבל חמוס, זה רעיון טוב מאוד לעשות מחקר קטן על התזונה התזונתית הטובה ביותר עבור החבר הקטן החדש שלך.

מתי ומה אוכלים חמוסים?

ראשית, לחמוסים יש קצב חילוף חומרים גבוה, ולכן הם יאכלו כ-8 עד 10 ארוחות קטנות מדי יום. ובהיותם טורפים קפדניים, כמו חתולים, הם זקוקים למקור מזון עשיר בחלבון. כדורי מזון הם מקור מצוין לחלבון לחמוסים, אותם ניתן למצוא במשרד הווטרינר שלך או בחנות החיות המקומית.

תצטרכו לקרוא את רשימת הרכיבים על האריזה כדי לוודא שהכדורים עשויים מהרכיבים המזינים ביותר. ככל שהרשימות עוברות, המרכיבים מופיעים בסדר מהכמות הגבוהה ביותר לנמוכה ביותר. ככזה, עוף או כבש תמיד צריכים להיות המרכיב הראשון ברשימה עבור מזון חמוס טוב. בנוסף, הימנע ממזונות הכוללים דגנים או תירס.

חמוסים

האם חמוסים יכולים לאכול מזון לחתולים?

אם אינך מצליח למצוא מזון חמוס ארוז באזור שלך, אל תיבהל. מזון חתלתולים עובד גם כן (שוב, בדוק את רשימת המרכיבים), כל עוד אתה נותן תוספי חומצות שומן לחמוס שלך, הזמינים בחנות לחיות מחמד. מזון לחתלתולים מכיל תכולת חלבון גבוהה יותר ממזון לחתולים בוגרים ולכן הוא מתאים יותר.

קרא גם את המדריך שלנו על מתכוני אוכל ביתי לחתולים כאן.

איזה מאכלים אחרים אני יכול לתת לחמוס שלי?

אוכל ביתי הוא דרך נוספת להאכיל את החמוס שלך. אתה יכול להאכיל את החמוס שלך מבושל או עוף נא יחד עם הכדורים. מזון לתינוקות עוף מקובל גם כתוספת לתזונה של גלולה. זכרו שהמזון היבש הוא מצרך חשוב, מכיוון שהוא עוזר לשמור על השיניים שלהם נקיות.

אילו מזונות החמוס שלי לא יכול לאכול?

הימנע ממזונות עשירים בפחמימות מורכבות [1], כגון פירות, ירקות, מוצרי חלב או כל דבר המכיל סוכר. מכיוון שחמוסים הם טורפים קפדניים, מערכת העיכול שלהם לא יכולה לעבד סוגי מזון אלה

מגוון הוא המפתח:

כמו חתולים, חמוסים יכולים להיות יצורים קפדניים, המעדיפים רק סוג מזון אחד, לכן מומלץ לגוון בו (למקרה שמותג ישנה את איפור המרכיבים שלו או יוצא מעסק). אם יש לך חמוס קפדני, אולי תנסה לערבב באיטיות כמויות קטנות של המזון החדש עם הישן, עד שתעבור לחלוטין למזון החדש. זה עשוי להימשך כשבועיים.

אם תבחר להאכיל את כדורי החמוס שלך, בחר את צורת הכדורים בקפידה. משולשים או כל דבר עם פינות חדות יכולים לדקור את גג הפה של החמוס שלך, כך שחלקים וקטנים וצורות אליפסות הם הטובים ביותר.

היזהרו מכדורי השיער:

חמוסים מקבלים גם כדורי שיער מטיפוח עצמי, אבל הם לא מחזירים אותם כמו חתולים. כדי להילחם בבעיה, יצרנים תכננו פינוקים למניעת התפתחות כדורי שיער. הוסיפו את הפינוקים הללו לתזונה ובשגרה השבועית של החמוס שלכם.

אם לחמוס שלך יש כדורי שיער שנקבעו, ייתכן שיהיה עליך לקחת אותו לוטרינר כדי להסיר אותו בניתוח. היכולת למנוע כל סיבוכים הקשורים לכדור שיער גוברת בהרבה על העלויות של תרופה זו.

מזון חמוס

פינוקים חכמים (ובריאים):

אם כבר מדברים על פינוקים, חמוסים אוהבים אותם! פינוקים טובים לחמוסים כוללים ביצה מבושלת, פינוקי חתולים וחתיכות עוף, הודו או כבש. בינתיים, עליך להימנע מלתת לחמוס שלך כל דגנים, ירקות, גלידה או שוקולד. עדיף להישאר עם פינוקים שעשויים במיוחד עבור חמוסים או, השני הכי טוב, פינוקים שמיועדים לחתולים אבל אף פעם לא פינוקים לכלבים.

הנה טיפ:

בקש מהקצב השכונתי שלך חתיכות בשר טריות גזורות, כמו איברים וחתיכות אחרות שאנשים לא אוהבים אבל חמוסים כן. כדי למנוע כל פוטנציאל למחלה הנגרמת על ידי בשר נא, בשלו את הבשרים לפני שאתם מאכילים אותם לחמוס שלכם. אחת הדרכים להקל על זמן הטיפול היא לבשל מנה של בשר ולחתוך אותו לחתיכות קטנות שניתן להקפיא לנוחות. דקה בערך במיקרוגל על הגדרת הפשרה וזמנים שמחים כבר כאן!

זו רק ההתחלה של היכרות עם החבר החדש והפרוותי שלך. עכשיו כשאתה יודע מה להאכיל את החמוס שלך, מתי להאכיל אותו, ומה לא להאכיל אותו, אתה יכול להתחיל להתחבר מהנה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים קשורים

דילוג לתוכן