מה הציפורים יכולות לאכול?

בין אם אנחנו מאכילים ציפורי בר בגינה שלנו או מטפלים בחיות מחמד משלנו, זה נהדר לראות את חברינו הנוצות נהנים מארוחת הערב שלהם! אבל עם מגוון שלם של סוגי מזון לציפורים בחוץ, איך בוחרים את האפשרות הנכונה? כאן אנו עוברים על סוגי המזון השונים שציפורי גינה יכולות לאכול וגם נותנים כמה עצות כיצד לבחור את התזונה של חיית המחמד שלך.

במה כדאי להאכיל ציפורים בגינה?

אם אתה מאכיל ציפורי בר בגינה שלך, אין ספק שהם יהיו אסירי תודה על כך! כאשר המזון הטבעי דל, ההצעות שאתה מספק יכולות להיות חבל הצלה אמיתי עבור חבריך הנוצות. יתרה מכך, לראות אותם נהנים מהאוכל שאתה מציע הוא מקור אינסופי של בידור!

יש המון מאכלים שונים של ציפורי בר בחוץ, מזרעים ואגוזים למזונות חרקים ועד לכדורי שומן. מה לבחור תלוי בתקופה בשנה ובציפורים שאתה מקווה למשוך. הנה מה שאתה צריך לדעת על הסוגים השונים הזמינים:

זרעים ואגוזים

כשזה מגיע לזרעים, האהוב בכל הזמנים הוא גרעיני חמניות שחורות. זרעים עתירי אנרגיה אלו הם מקור נהדר לתזונה והם פופולריים במיוחד בקרב חוחיות וציצים. אפשר גם להשיג רק את לבבות החמניות אם אתה רוצה להימנע מהבלגן מהקליפות בגינה שלך!

ציפור גן

זרעי ניז'ר לציפורים הם זרעים שחורים זעירים המושכים מגוון מעט שונה של תקווה רעבים. הם אהובים על חוחיות וסיקים ולפעמים אדמומיות, אם כי גם ציפורי גן אחרות אוהבות אותם. מכיוון שהזרעים האלה כל כך קטנים, הם יכולים ליפול מהמזינים הרגילים ולכן עדיף שיהיה מאכיל ציפורים מיוחד של זרעי ניגר שיכיל את העקיצות הטעימות הללו.

מבחינת אגוזים, בוטנים הם הסוג הפופולרי ביותר בחוץ. באביב ובקיץ חשוב להציע אותם במזין רשת מכיוון שבוטנים שלמים עלולים להוות סכנת חנק לגוזלים. אפשר גם לקבל בוטנים קצוצים לגרגירים שהם פינוק סופר עבור צאצאים וציפורים קטנות יותר כמו רובין, שרי ודנוקים.

תערובות זרעים ואגוזים

בנוסף לבחירת סוגים מיוחדים של זרעים ואגוזים, ניתן להשיג המון סוגים שונים יחד בתערובת זרעים. היתרון של תערובת מגוונת הוא שאתה יכול למשוך מגוון רחב יותר של ציפורים לגינה שלך. תערובות מגיעות גם באפשרויות 'ללא בלגן' שאינן כוללות קליפות זרעים, וזני 'ללא גידול' שבהם הזרעים הוכנו ונחתכו במיוחד כדי שלא יבצבצו מתחת לשולחן הציפורים או למזנון הציפורים שלך!

בעוד שכמה תערובות פונים למגוון רחב של ציפורים, אחרות מותאמות למין מסוים. תערובות המכילות צימוקים ותירס פתיתים יכולות למשוך ציפורי שחור וקיכלי, בעוד שרובינים אוהבים שילוב של לבבות חמניות, תולעי קמח ופירות יער שרוטים.

כדורי שומן ועוגת ציפורים

מזונות המבוססים על שומן הם נהדרים עבור ציפורים בחודשי החורף מכיוון שהם מספקים הרבה אנרגיה נחוצה. כדורי שומן המכילים סוטה, אגוזים וזרעים הם פינוק נהדר במזג אוויר קר, אם כי אם המוצרים מגיעים בשקיות רשת ניילון, חשוב להסיר את הרשת כדי שציפורים לא ילכדו את רגליהן בזמן שהם נהנים מארוחת הערב.

אפשרות נוספת היא מזין מלא מראש בשומן – למשל, קליפת קוקוס או צינור במבוק. מזינים אלה נראים טוב בגינה ולעיתים מחזיקים מעמד זמן רב יותר מכדורי שומן.

חרקים ותולעי קמח

תולעי [1] קמח יורדות לתענוג עם ציפורים אוכלות חרקים כמו רובין, ציצים כחולים וזנבים עגולים. הם אולי לא נראים מאוד מעוררי תיאבון עבורנו, בני האדם, אבל הם באמת טובים לחברים בעלי הנוצות שלנו!

אם אתה קונה תולעי קמח מיובשות, זה עוזר להשרות אותם במשך 20 דקות-שעה במים לפני שמכניסים אותם החוצה כדי להקל על ציפורים צעירות לאכול ולעכל אותן. הקפידו תמיד על היגיינה כדי להפחית את הסיכון לסלמונלה – עדיף לאחסן תולעי קמח מיובשות במקרר ולהוציא רק כמות קטנה בבת אחת כדי שיאכלו מהר.

ציפורים בגינה

כדי להימנע מטיפול בתולעי קמח לבד, ניתן לבחור גם בתערובת זרעים ואגוזים המכילה תולעי קמח וחרקים נוספים. אתה יכול פשוט להוציא את זה כמו תערובת רגילה ואתה בטוח תראה כמה ציצים כחולים מגיעים למזנון!

גרוטאות ביתיות

חלק משאריות המטבח יכולות להוות תוספת טעימה לשולחן הציפורים, אך חשוב לבחור אותן בקפידה. בעוד שגבינה מגוררת, פירורים קטנים של מאפים ושאריות פירות יורדים היטב, כמה שאריות אחרות לא כל כך טובות עבור חברינו הנוצות. יותר מדי מלח יכול להיות מסוכן לציפורים, כך שאוכל כמו בייקון יכול להזיק להן יותר מתועלת.

דבר נוסף שצריך להיזהר ממנו הוא האכלת ציפורים בלחם – בעוד שציפורים אוהבות את מזון המילוי הזה, זה לא טוב להן בכמויות גדולות כי הוא לא מכיל את החומרים המזינים שהם צריכים. אז הימנעו מלהציע יותר מדי לחם, וקחו בחשבון שפירורי לחם שמגיעים על הקרקע יכולים למשוך חולדות. באופן כללי, שאריות מטבח שנבחרו בקפידה הן תוספת טעימה להעלאת שולחן הציפורים, אבל כנראה שיהיה לכם קל יותר להשתמש במזון ציפורים כעמוד התווך של התפריט.

מתי כדאי להאכיל ציפורים בגינה?

בדרך כלל אנו חושבים על האכלת ציפורים בחורף, ושאלה נפוצה בקרב חובבי ציפורים היא מתי להפסיק להאכיל ציפורים באביב. עם זאת, זה בעצם הכי טוב אם אתה יכול להאכיל את החברים שלך נוצות כל השנה! ציפורים יכולות להיאבק במחסור במזון במהלך חודשי הקיץ, במיוחד כאשר תולעי אדמה נעלמות עמוק מתחת לאדמה. אז ציפורים יעריכו אוכל כל השנה, אם כי אתה יכול לשנות את מה שאתה מאכיל בהתאם לעונה. קרא גם את המדריך שלנו על "הצמחים הטובים לציפורי גן" כאן.

באופן כללי, מזונות עתירי שומן הם הטובים ביותר בחורף, מכיוון שציפורים זקוקות לאנרגיה רבה כדי לעבור את התקופות הקרות יותר. כדורי סוטה הם בחירה טובה במזג אוויר קשה, כמו גם זרעים ואגוזים. למעשה, חלק מתערובות זרעי החורף תוכננו במיוחד כדי לתמוך בציפורים בתקופות הקרירות של השנה.

במהלך הקיץ, ציפורים צריכות פחות אנרגיה אך ליותר חלבון כדי להצמיח נוצות חדשות בעונת ההצלה. תפריט הקיץ צריך להיות בטוח גם עבור ציפורים בוגרות להאכיל את הגוזלים שלהן, לכן עדיף להימנע מגושי לחם ובוטנים שלמים רופפים, שכן אלה עלולים להוות סכנת חנק עבור תינוקות. זרעי חמניות שחורות, תולעי קמח ותערובות זרעים ללא בוטנים כולם טובים להאכלת ציפורים בקיץ

מה עופות מחמד יכולים לאכול?

התזונה הטובה ביותר לציפורי מחמד תלויה במין ובמה שהם אוכלים באופן טבעי בטבע. ציפורים מסוימות כמו דגיגונים היו אוכלות בעיקר זרעים, בעוד שאחרות חיות בעיקר על פירות וחלקן אוכלות גם חרקים וחסרי חוליות. מספר קטן של ציפורים כמו לוריאט ולורי שותים בעיקר צוף, ולכן עלינו להאכיל אותם בתחליף צוף מיוחד.

למרות שרבות מהציפורים שאנו מחזיקים כחיות מחמד הן אוכלות זרעים, בדרך כלל לא מספיק להן לתזונה של זרעים יבשים ולא שום דבר אחר. הסיבה לכך היא שהם זקוקים למיקרו-נוטריינטים שונים כולל יוד, סידן וויטמין A, וקשה להשיג אותם מזרעים בלבד.

עבור ציפורים מסוימות, אתה יכול להציע תערובות על בסיס זרעים בתוספת של כל אבות המזון שהם צריכים (למשל עבור חריצים ותוכיים). עם זאת, ציפורים רבות הן מאכילות סלקטיביות – תוכים במיוחד ידועים בתור קפדניים! הצעת מזון מלא ומאוזן מבחינה תזונתית היא דרך מצוינת לפתור בעיה זו. עם זאת, זה יכול להיות קשה לשכנע ציפור לשנות את התזונה שלה, אז בקש מהווטרינר שלך עצה של מומחה אם אתה נאבק!

ציפור גן

באופן כללי, עדיף לבדוק את הדרישות התזונתיות המיוחדות של חברך הנוצות ולהתייעץ עם הווטרינר שלך אם יש לך ספק. הם גם יוכלו לייעץ אילו סוגי פירות וירקות להציע לצד – עבור מינים רבים של עופות מחמד, ירקות צריכים להוות כ-15-30% מהתזונה.

אולי תרצה לקרוא את המדריך שלנו בנושא "מה אוכלות ציפורי גן בקיץ" כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים קשורים

דילוג לתוכן