מה נחש אוכל

נחשים הם זוחלים שהופכים פופולריים יותר ויותר כחיות מחמד. אמנם ישנם סוגים רבים של נחשים, הן כחיות מחמד והן בטבע, התזונה של נחשי מחמד די דומות בדרך כלל. כעת השאלה היא מה אוכל נחש? לכן, רוב נחשי המחמד מוזנים מסוג כלשהו של מכרסם – כשהגודל, הכמות ותדירות ההאכלה נקבעים על פי גודלו וגילו של הנחש. נחשי בר הם גם טורפים אך עשויים לאכול כל דבר, מיונקים ועד חסרי חוליות.

מה אוכלים נחשים

נחשים לא צריכים לאכול כל יום. התדירות שבה הם צריכים לאכול נקבעת לפי גודלם וגילם. חלק מהדברים שנחש חיית מחמד עשוי לאכול כוללים:

  • עכברים תינוקות או חולדות
  • עכברים או חולדות בוגרים
  • ציפורים צעירות אוהבות אפרוחים

בעת האכלת נחשים, יש כמה קווים מנחים שכדאי לזכור. לא מומלץ לספק טרף חי שכן הדבר עלול להוביל להכשות טרף לנחש. אם אפשר, זה גם אידיאלי לא להאכיל את הנחש במתחם שלו, ובמקום זאת להעביר אותם למקום אחר תחילה כדי למנוע תוקפנות בכלוב ובליעה של מצע. ניהול טיפול טוב הוא קריטי גם כדי לשמור על התיאבון והעניין במזון של נחשים.

מזון נחשים

בעוד שנחשים אינם צריכים במיוחד להיקשר עם הבעלים בגלל פינוקים כמו כלב או חתול, האכלה בתזונה מגוונת יכולה לעזור להביא משהו מיוחד לאיכות החיים של הנחש. בהתאם לגודל הנחש זה יכול לכלול מגוון יונקים קטנים יותר עבור חלק מהתזונה שלהם או אספקת בשר נא או ביצים.

הדרך הטובה ביותר לשמור על תזונה מאוזנת לנחש היא לספק טרף שלם – להציע מגוון של עכברים וחולדות. עבור פריטי הטרף השלמים האלה, תרצה להחזיק טרף קפוא שאינו חי, ואז להפשיר אותם לטמפרטורת החדר לפני האכלה.

נחשים צעירים ו/או קטנים עשויים לאכול בתדירות של פעמיים בשבוע. נחשים גדולים או מבוגרים יותר (בהתאם גם לגודל הטרף הניזון) עשויים לאכול רק כמה פעמים בחודש.

אולי תרצה לקרוא את המדריך שלנו על מה אוכל גמל שלמה כאן.

חי מול טרף קפוא לנחשים

טרף קפוא הוא התזונה המועדפת לנחשים.

יתרונות:

  • אפשרות האכלה בטוחה ביותר
  • נוח יותר לאחסון
  • מתן טרף חי מעורר חששות אתיים
  • עלות תועלת
  • סיכוי קטן יותר להעברת טפילים

חסרונות:

  • יש נחשים, במיוחד כשהם חולים, זקוקים לתנועה ולריח של טרף חי כדי לפתות אותם לאכול

הסיבה היחידה להאכיל טרף חי היא כאשר נחש מסרב לחלוטין לאכול אחרת. גם אז, ההמלצה היא לספק זרות בן יום אחד (מכרסמים שזה עתה נולדו) שלא יכולים לפגוע בנחש, ואז להציע שוב את הטרף שהופשר, שהוקפא בעבר.

מה נחשים לא יכולים לאכול?

אין להאכיל נחשים:

כל הנחשים הם טורפים [1] – עליהם לאכול טרף שלם רק ככל האפשר לתזונה מאוזנת. אם מציעים מזון אנושי, הם בדרך כלל לא יכולים לסטות מבשרים או ביצים נא.

איך להאכיל נחש

תרצה לרכוש טרף שלם קפוא בגודל מתאים מחנות חיות ולשמור אותו במקפיא. כשיום ההאכלה מתקרב, העבירו את הטרף שאתם מתכננים להאכיל לשקית שלו ועברו מהמקפיא למקרר כדי להפשיר. האוכל צריך להיות מוכן תוך 1-2 ימים.

מזון של נחש

כמה שעות לפני שמתכננים להאכיל, הוציאו את הטרף מהמקרר כדי שיוכלו להגיע לטמפרטורת החדר. ודאו ששטפתם ידיים ואל תריח כמו הטרף, ואז העבירו את הנחש מהמתחם שלהם למיכל פלסטיק בגודל מתאים עם חורי אוויר. מניחים איתם את הטרף המופשר כולו בפנים. המתן עד שהנחש שלך יאכל במלואו את הארוחה שלו לפני שתעביר אותם בחזרה למתחם הראשי שלו.

בנחשים שנלחצים בקלות וכבר נרתעים מאכילה, ייתכן שיהיה נכון יותר להאכיל טרף במתחם שלהם, תוך התחשבות בסיכונים הכרוכים (תוקפנות ובלילת מצע).

נחשים הפוגעים בטרף אינם בהכרח מכוונים טוב או סלקטיבי. חשוב לא להעביר את הטרף לתוך גיגית ההאכלה ביד ולעשות זאת בכלים ארוכים יחסית כמו מלקחיים שישאירו את הידיים במרחק בטוח. אל תניח את הטרף בקופסה לפני העברת הנחש מכיוון שהם עלולים להתחיל להכות בצורה עיוורת ברגע שהם מריחים אותו ובזמן שאתה עדיין מעביר את האוכל שלהם.

אולי תרצה לקרוא את המדריך שלנו על מה אוכל אריה כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים קשורים

דילוג לתוכן