מה קיפוד אוכל

בהיותם אוכלי חרקים, קיפודים זקוקים לחומרים מזינים שאולי לא נמצאים במזונות רבים אחרים לחיות מחמד. מבחינה היסטורית, מזון לחתולים שימש לעתים קרובות להאכלת חיות המחמד הדוקרניות הללו, אך ישנם גם מזונות קיפודים איכותיים המספקים רכיבים תזונתיים אידיאליים לקיפוד לאכול. מלבד מזון לחיות מחמד, קיפודים נהנים לאכול פירות וירקות טריים. על ידי ידיעת מה אוכל קיפוד, אתה יכול לקבל החלטות מזון טובות יותר עבור חיית המחמד שלך.

הנחיות כלליות למזון קיפוד חיות מחמד

קיפודים נחשבים לאוכלי כל או לאוכלי חרקים, בהתאם למקור הנזכר. אם תסתכל על התזונה האמיתית של קיפוד תראה שתיאור אוכל הכל הוא כנראה תיאור מדויק יותר שכן קיפודים בטבע יאכלו מגוון מאכלים, לא רק חרקים. מינים שונים של קיפודים יהיו בעלי דיאטות מגוונות מעט בהתאם לאזור העולם ממנו הם מגיעים, אך רוב קיפודי המחמד הם קיפודי פיגמי אפריקאים, כך שבהיותם הכלאיים, התזונה שלהם אינה זהה לקיפוד בר.

לקיפודים יש את היכולת הייחודית לעכל כיטין מחרקים. כיטין [1] נמצא בשלד החיצוני הקשה של חרקים ומהווה בעיקר מקור חלבון אך מספק גם מעט סיבים. כיטין הוא מרכיב הכרחי לתזונה של קיפוד אבל זה לא הדבר היחיד שקיפוד צריך מהמזון שלו, לכן יש להאכיל פריטים שונים בנוסף לחרקים. הנה רשימה של מה קיפוד אוכל:

קיפוד

תולעי קמח: תולעי קמח חיות או מיובשות בהקפאה הן מקור טוב לכיטין לקיפודים. תולעים חיות מספקות גם מקור טוב לגירוי מנטלי מאחר שהן מסתובבות וגורמות לקיפוד לעבוד קצת יותר קשה כדי לתפוס את מזונו.

תולעי שעווה: תולעי שעווה חיות גבוהות יותר בשומן אך בתכולת כיטין נמוכה יותר מתולעי קמח ולכן יש לשמור אותן כפינוקים לקיפודים.

צרצרים: צרצרים זמינים גם חיים או מיובשים בהקפאה, צרצרים מספקים כיטין כמו גם גירוי נפשי לקיפוד. כמו חרקים אחרים, יש לבצע העמסת מעיים לפני האכלת צרצרים לקיפוד שלך כדי להבטיח שהם עמוסים בתזונה.

פירות: יש להימנע מפירות יבשים, אך ניתן להציע לקיפוד כמות קטנה של פירות טריים כפינוקים. תפוחים, בננות, פירות יער ומלונים הם אפשרויות פופולריות בקרב קיפודים.

ירקות: עגבניות טריות, שעועית ירוקה טרייה ודלעת מבושלת הן כמה אפשרויות שהקיפוד שלך עשוי ליהנות מהן. יש להימנע מירקות עמילניים, כגון תירס, תפוחי אדמה וגזר, כמו גם ירקות יבשים.

בשר מבושל: ניתן להציע בכמויות קטנות לקיפוד חיות מחמד עשיר בחלבון, שימורים דל שומן מזון כלבים או חתולים, כמו גם עוף מבושל.

ביצים מבושלות: מדי פעם מעט ביצה מקושקשת או קשה היא פינוק נחמד ועמוס בחלבון לקיפוד.

עכברים פינקי: אם אתה לא מתבלבל מכך שהקיפוד שלך אוכל עכבר תינוק, אתה יכול להציע מדי פעם עכבר זרת שנרצח מראש כפינוק.

קיפוד או חתול: זה צריך להיות עיקר התזונה של הקיפוד שלך. אוכל איכותי של חתול או קיפוד צריך להכיל לפחות 30 אחוז חלבון ופחות מ-20 אחוז שומן. מזון קיפודים הוא הדיאטה האידיאלית אם הוא עונה על הדרישות התזונתיות הללו, אך מעט דיאטות מנוסחות זמינות שאינן כוללות דברים כמו צימוקים וזרעים, שלא מומלץ להאכיל.

אולי תרצה לקרוא את המדריך שלנו על מה אוכל אוגר כאן.

כמה ומתי להאכיל את הקיפוד שלך

קיפודים נוטים להשמנה, ולכן ישנה חשיבות עליונה לעקוב אחר כמה אתה מאכיל אותם. אכל הקיפוד או החתול צריך להוות את רוב התזונה היומית, ולמרות שקיפוד פעיל מאוד בלילה ושורף הרבה אנרגיה, תרצה לשלוט בכמות האכלה שהוא מקבל.

בכל יום, יש להציע לקיפוד בוגר כף אחת עד שתיים של בשר בנוסף לכפית של פירות וירקות וכמה חרקים. קיפודים גדולים יותר ופעילים מאוד עשויים להזדקק ליותר מזון, אך יש לעקוב אחר משקלו של הקיפוד שלך באמצעות משקל לתינוק. אם יש עלייה של יותר מ-10 אחוזים במשקל, עליך לצמצם את כמות האוכל המוצעת.

מזון קיפוד

קיפוד עשוי לאכול יותר בלילה כאשר הוא הכי פעיל ורץ על ההגה שלו, אז אל תדאג אם אתה לא רואה אותו אוכל הרבה במהלך היום. כל מזון שלא נאכל צריך להיפטר למחרת כדי למנוע קלקול ומים טריים צריכים להיות תמיד זמינים.

אולי תרצו גם לקרוא את המדריך שלנו על מה אוכל ארנב כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים קשורים

דילוג לתוכן