ציפורי בר בחורף

כשזה מגיע לציפורי הבר בגנים שלנו, רבים מאיתנו מעוניינים להושיט ליצורים אלה יד לעזרה היכן שנוכל על ידי מתן מזון, מים ומחסה. אבל עכשיו, כשהחורף כבר בעיצומו, חברינו הנוצות יכולים באמת להפיק תועלת מהתמיכה שלנו במהלך החודשים הקרים והחשוכים יותר. זוהי גם דרך מצוינת לעודד את החיות הללו ליצור לעצמן בית בגנים שלנו, בחיפוש אחר מקלט ומחסה מצמרמורת החורף!

המשך לקרוא כדי למצוא את חמשת העצות המובילות שלנו לטיפול בציפורי בר בחורף הזה. 

1. ספק מקור קבוע למזון עתיר אנרגיה

כפי שאתם יכולים לתאר לעצמכם, מציאת אספקת מזון קבועה לאורך החורף יכולה להיות מעט מאתגרת עבור ציפורי בר. בגלל זה, אספקת מזון עתיר אנרגיה יכולה לעשות את חייהם הרבה יותר קלים!

זה יכול להיות קצת מסובך לבחור מזון לציפורי בר באיכות טובה, מכיוון שיש הרבה תערובות הזנה זמינות, מה שמוביל לרבים מאיתנו להרגיש לא בטוחים במה להאכיל ציפורים בחורף. עם זאת, התערובות הטובות יותר נוטות להכיל הרבה גרעיני חמניות, פתיתי תירס וגרגירי בוטנים.

מזון לציפורי בר

הזנת ציפורים המכילה גרעיני חמניות ואגוזים היא אופציה טובה להאכלת חורף, מכיוון שלעתים קרובות הם מכילים הרבה שומנים וחלבונים כדי לספק אנרגיה וחום נוסף. זה שימושי במיוחד בחורף, שכן מאגרי הגוף מנוצלים במהירות רבה. אך הימנעו תמיד מהאכלת אגוזים שלמים או נתחי אגוזים בחודשי האביב והקיץ, שכן אלה עלולים להוות סכנת חנק אם הם נאכלים על ידי אפרוחים. 

ולעולם אל תוסיף אגוזים מלוחים או קלויים להאכלה, מכיוון שאלו יכולים להיות עשירים ברעלן טבעי שיכול להרוג ציפורים. אורז חום או לבן (ללא תוספת מלח) יכול גם להיות מועיל מאוד למיני עופות בר רבים במהלך מזג אוויר חורפי קשה שכן, שוב, זה יכול להיות מקור טוב לאנרגיה.

בנוסף, כדורי שומן וחטיפי האכלה לציפורים על בסיס שומן הם נהדרים לחודשים הקרים יותר, אך אם הם נמכרים בשקית רשת ניילון, הקפידו תמיד להסיר זאת כדי למנוע מציפורים להסתבך או לכודה! אפשר להכין כדורי שומן או חטיפי שומן משלכם, אם כי תמיד כדאי לוודא שתכולת המלח של השומן שתבחר נמוכה. 

השתמש רק בשומנים קשים וטהורים כגון שומן חזיר וסאב גולמי, שכן אלה יתמצקו מחדש לאחר ההמסה, כלומר יש סיכוי נמוך יותר שהם יימרחו על נוצות וישפיעו על איכויות העמיד למים והבידוד שלהם. לשומנים קשים יש גם יתרון נוסף בכך שהם פחות סבירים לשמש כר גידול לחיידקים [1].

2. שקול את סוג ומיקום מזין הציפורים שלך

כשזה מגיע לבחירת מאכיל הציפורים שלך, יש מספר תכונות שונות שאתה יכול לשקול. לדוגמה, מגש מתחת למזין יכול לעזור למנוע מהזנה להתפזר ולמשוך חולדות, ומחיצות המופעלות על משקל יכולות לפעול לכיסוי חורי האכלה אם חיות גדולות יותר, כגון סנאים, מבקרות את המאכיל שלך!

מילוי של הרבה מאכילים קטנים לציפורי בר בסוגים שונים של מזון, ומיקום אלה באזורים שונים מסביב לגינה שלך, יאפשר לך לספק מזון להרבה מיני ציפורים שונים. ונסה להימנע מהצבת מזינים ליד גדרות וגבולות אחרים, מכיוון שציפורים עלולות להרגיש מאוימות על ידי טורפים כאשר נמצאים באזורים אלה, מכיוון שהראות תפחת. 

עדיף למקם את המזינים שלך באזור ברור שעדיין יש בו הרבה עלווה כדי לאפשר לציפורים "לעמוד בתור" בזמן שהמאכיל נמצא בשימוש ולהרגיש מוגנות בעת האכלה. אולי תרצה לקרוא את המדריך שלנו על "מה הציפורים לאכול" כאן.

3. ספק תמיד מים נקיים

מקורות מים יכולים להיות קשים לציפורים כשהטמפרטורות יורדות, מכיוון שאספקת מים רבים יכולה לקפוא. עם זאת, מים לציפורי בר בחורף חיוניים מכיוון שרוב המינים יצטרכו לשתות לפחות פעמיים ביום. גישה סדירה למים לרחצה חשובה גם לתחזוקת נוצות שכן הלחנת נוצות עוזרת להסיר לכלוך ומקלה על ציפורים להתחכך. 

היפוך הוא המקום שבו ציפורים יסדרו מחדש את נוצותיהן בקפידה, ויפיצו שמן מבלוטת השחרור שלהן, כך שהן יישארו אטומות למים. תהליך זה ילכד גם שכבת אוויר מבודדת מתחת לנוצות אשר עוזרת לציפורים להתחמם. אמבטיות ציפורים הן דרך מצוינת לספק מים לציפורי בר לשתות ולהתרחץ – אבל אולי אתה תוהה איך אתה יכול למנוע מהם לקפוא? 

זה יכול להיות מסובך, אבל כמה מהדרכים שאתה יכול לנסות למנוע הקפאה הן לפי:

ציפורי בר
  • שפכו מים חמים באופן קבוע לאמבטיה כדי להמיס את הקרח.
  • ציפוי האמבטיה עם יריעת פולייתן, כך שתוכל להסיר בקלות כל קרח.
  • שוקלים אמבט ציפורים בטכנולוגיה מתקדמת שמשתמשת באנרגיה סולארית כדי למנוע מהמים לקפוא.

אם אינך בסביבה כדי לפקוח עין על אמבט הציפורים שלך, אתה יכול לנסות להרחיב כדור קל במים מכיוון שהוא יזוז עם הרוח, וימנע מאזור קטן של מים לקפוא. זה אומר שתמיד צריך להיות אזור קטן לא קפוא שבו ציפורים יכולות לגשת למים. לעולם אל תשתמש בכימיקלים או במלח כדי למנוע ממי האמבטיה של הציפורים שלך לקפוא, מכיוון שהם עלולים להיות רעילים ועלולים גם למנוע מנוצות הציפורים להיות עמידות למים.

4, תן להם מחסה

כאשר מטפלים בציפורי בר בחורף, חיוני לספק להם מחסה. ציפורים רבות אוהבות לחפש מקלט בקיסוס בוגרת, במיוחד כאשר היא גדלה על קיר בית, מכיוון שזה אומר חום ומחסה נוספים. לחילופין, מינים כמו ציצים וגרמניים ישנו בתיבות קינון. בעת בחירת תיבת קינון לגינה שלך, קחו בחשבון קופסאות בעלות תכונות בידוד טובות אך גם מאפשרות אוורור נאות. 

קופסאות פשוטות הן רעיון טוב, מכיוון שלעתים קרובות טורפים מסוגלים להיצמד לקישוטים בחלק החיצוני של הקופסאות, ומאיימים על הציפורים שבתוכם. למרות שרוב ציפורי הבר יתרבו באביב, כמה מיני יונים ויונים מתרבים כל השנה. אז ציפורים כמו יוני עץ ויונים צווארון ייהנו מתיבות ציפורים במהלך החורף.

5.שמור אותו נקי

בעת בחירת מזין ציפורים, שקול אם יהיה פשוט לנקות אותו. הקפידו לרוקן את שאריות המזון מדי יום, מכיוון שהדבר עלול למשוך מבקרים לא רצויים כמו חולדות, ועוזר למנוע עובש של מזון. אתה יכול לנקות את מאכילי הציפורים שלך באמצעות אקונומיקה חלשה או חומר ניקוי מסחרי בטוח לציפורים ולאפשר למזין להתייבש באוויר לפני מילוי מחדש.

יש לנקות ולרוקן תיבות קינון ואמבטיות ציפורים כדי למנוע הצטברות של חומרי מצעים ישנים, מי אמבטיה, חיידקים ואצות. אתה יכול גם להשתמש באקונומיקה חלשה כדי לנקות את אמבט הציפורים שלך ובחומר חיטוי ביתי מדולל עבור תיבות קינון. לחלופין, חומר ניקוי מסחרי "בטוח לציפורים" בטוח לשימוש עבור כל אחד מהם.

אולי תרצה לקרוא את המדריך שלנו על "צמחים לציפורי גן" כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים קשורים

דילוג לתוכן